Dofinansowane przez Unię Europejską

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Firma NotaPress Jacek Zupok realizuje projekt inwestycyjny pt.:

Zwiększenie konkurencyjności firmy poprzez zakup i wdrożenie nowoczesnej,
wysokowydajnej linii produkcyjnej w ramach jej kompleksowej rozbudowy
.

Projekt o wartości: 1.509.450,00 zł. znalazł się na liście projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Wnioskowane dofinansowanie projektu wynosi: 668.899,80 zł.

Głównym celem projektu jest zniesienie ograniczeń występujących w kluczowym procesie produkcyjnym firmy, wpływających na wydajność produkcyjną, jakość świadczonych usług i produktów. Projekt zakłada zmianę procesu produkcji poprzez zintegrowanie nowoczesnych technologii (programowanie i sterowanie cyfrowe) zastosowanych w objętych zakupem krajarkach i maksymalne zautomatyzowanie procesów w celu zwiększenia wydajności, poprawy jakości produkowanych wyrobów oraz zredukowania kosztów operacyjnych i środowiskowych. Wraz z redukcją kosztów zwiększy się rentowność operacyjna firmy, zmniejszy obciążenia fizyczne załogi i zwiększy ochronę środowiska.

Projekt zakłada:

1. Zakup dwóch nowoczesnych, sterowanych komputerowo krajarek wraz z zautomatyzowanymi urządzeniami peryferyjnymi, jako główny element zautomatyzowanej linii produkcyjnej.
2. Zakup urządzenia do klejenia bloków papierowych.
3. Zakup windy towarowo-osobowej, która umożliwi sprawny przepływ półproduktów w tej części procesów, które są przedmiotem inwestycji oraz wpłynie na poprawę warunków związanych z zasadami dostępności.

Realizacja Projektu skierowana jest zarówno do obecnych pracowników, potencjalnych pracowników, jej klientów oraz podwykonawców. Ponieważ efektem realizacji Projektu będzie poprawa ochrony środowiska, w pewnym stopniu skorzysta z niego całe społeczeństwo.

Efekty realizacji Projektu, w odniesieniu do zasad Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), wpłyną na poprawę godnych warunków pracy, równość płci, możliwości awansu i rozwoju zawodowego, a także tworzenia miejsca pracy dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami. Efekty jakościowe wynikające z realizacji projektu to: modernizacja organizacji procesu produkcji i automatyzacja procesu technologicznego, wdrożenie Gospodarki Obiegu Zamkniętego, podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników, zwiększenie efektywności produkcyjnej, surowcowej i energetycznej, zmniejszenie kosztów operacyjnych, zmniejszenie ilości odpadów, zwiększenie konkurencyjności firmy, poprawa warunków BHP w firmie, w tym usunięcie barier w dostępie (w tym architektonicznych), poprawa wizerunku marketingowego firmy, realny wpływ na transformację regionu. Pozostałe efekty realizacji Projektu to wzrost liczby wykonanych zamówień wynikający z automatyzacji i poprawy wydajności oraz skrócenie czasu realizacji zamówień, poprawa jakości produktów i obniżenie ich cen wynikające z oszczędności z tytułu zmniejszenia odpadów produkcyjnych.

 

Aktualizacja informacji o Projekcie (26.06.2025).

Projekt ukończono w dniu: 5.03.2025.
Dofinansowanie (na dzień: 26.06.2025) wynosi: 479 865,97 PLN
W ramach realizacji Projektu zakupiono: dwie nowoczesne, sterowane komputerowo krajarki, półautomatyczne urządzenie do klejenia bloków papierowych oraz windę towarowo-osobową w dwukondygnacyjnej hali produkcyjnej.

Efekty realizacji Projektu.
Uruchomienie windy towarowo-osobowej pozwoliło na wprowadzenie do użytku dodatkowej 600 m2 powierzchni produkcyjnej, zlikwidowało bariery architektoniczne, zarówno pod kątem dostępności miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami, jak i umożliwiło swobodny przepływ towarów w procesach produkcyjnych. Zakup nowoczesnych urządzeń skutkowało zautomatyzowaniem dwóch linii produkcyjnych. Znacząco obniżył obciążenia fizyczne pracowników, a ich praca stała się znacznie lżejsza i bardziej efektywna. Zastosowane systemy automatyzacji nie tylko ułatwiły obsługę maszyn, ale również przyczyniły się do oszczędności surowców dzięki znaczącej poprawie precyzji w kluczowych procesach. Ponadto, zwiększenie wydajności produkcji pozwala na pracę jednozmianową, co pozwala na korzystanie z energii słonecznej i co przekłada się na znaczne oszczędności energetyczne.

Wprowadzone rozwiązania wpłynęły również na poprawę warunków pracy, zwiększenie efektywności produkcyjnej oraz zmniejszenie ilości odpadów, co jest zgodne z zasadami Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Dzięki tym działaniom firma nie tylko podniosła swoje kompetencje cyfrowe, ale także poprawiła wizerunek marketingowy, stając się bardziej konkurencyjną na rynku. Odzwierciedleniem tych oszczędności jest rabat GOZ obecny w kalkulacji cenowej każdego produktu.

Realizacja projektu przyczyniła się również do transformacji regionu, tworząc nowe miejsca pracy dostępne dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami, oraz poprawiając ogólne warunki BHP. Wszystkie te działania mają realny wpływ na ochronę środowiska, co przynosi korzyści całemu społeczeństwu.